آشنایی با شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان در مقطع ارشد

معرفی شرایط برای ثبت نام کارشناسی ارشد فرهنگیان

عده ای فارغ التحصیلان کارشناسی تمامی رشته ها پس از گرفتن مدرک کارشناسی وارد بازار کار شده و برخی نیز به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد میپردازند. در میان دانشجویانی که به ادامه تحصیل نیز می پردازند برخی رشته خود را ادامه می دهند و برخی نیز به فکر تغییر رشته در مقطع ارشد هستند. در این میان هستند افرادی که به شغل پر افتخار دبیری و معلمی علاقه مند هستند و خدمت در این راه را وظیفه خود می دانند. اگر شما از این دسته از افراد هستید لازم است بدانید دانشگاه فرهنگیان یکی از برترین دانشگاه ها در این زمینه است که شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو در مقطع ارشد پیوسته و ناپیوسته دارد. با توجه به اینکه این دانشگاه شرایط و امکانات بسیار عالی و خاصی را در اختیار دارد و توانایی عرضه کردن به دانشجویان را دارد در نتیجه متقاضیان زیادی به سمت خودش جذب می کند. دانشجویان علاقه مند می توانند با دنبال کردن اخبار کارشناسی ارشد قبل و بعد از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد از تاریخ و چگونگی جذب دانشجو از سمت دانشگاه فرهنگیان اطلاع پیدا کنند و برای ثبت نام اقدام نمایند.

معرفی جامع از دانشگاه فرهنگیان

هدف از تاسیس دانشگاه فرهنگیان جمع شدن تمامی مراکز تربیت معلم بود که در سال ۱۳۹۰ انجام شد و فعالیت خود را یک سال بعد با پشتیبانی مراکز تربیت معلم آغاز نمود. این دانشگاه دارای حدود ۹۸ واحد دانشگاهی  پردیس و مراکز وابسته به پردیس می باشد که به تربیت دبیران و نیروهای انسانی می پردازد. فعالیت این دانشگاه در راستای تربیت معلم از آغاز با پذیرش دانشجوی کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد بوده و همچنان ادامه دارد. این دانشگاه که وابسته به آموزش و پرورش است که در سال اول به جذب حدود ۲۵ هزار دانشجو پرداخت و به آموزش آنها در این راستا تلاش بسیار زیادی انجام داد.

 

چگونگی پذیرش دانشجو کارشناسی ارشد فرهنگیان

پذیرش دانشجو مقطع کارشناس ارشد  در دانشگاه فرهنگیان طبق یک سری ضوابط و شرایط خاصی انجام می پذیرد. بنابر اعلام سرپرست دانشگاه تنها ۳۰ تا ۴۰ درصد دانشجویان از میان پذیرفته شدگان سهمیه آزاد و کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته می باشند و گزینش های باقی مانده از میان معلمان و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان خواهند بود. نکته قابل توجه در این دانشگاه این است که دانشجویان در رشته های مختلفی میتوانند در آن تحصیل کنند و محدودیت بسیار کمی در آن وجود دارد داوطلبان با مطالعه منابع آزمون ارشد و شرکت در آزمون سراسری ارشد و کسب رتبه قبولی اولین گام را برای ورود به دانشگاه فرهنگیان بر میدارند.

 

آشنایی با مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان

ثبت نام از داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان در دو مرحله حضوری و غیر حضوری انجام می پذیرد. دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند برای ثبت نام غیرحضوری خود به صورت اینترنتی اقدام کنند و با استفاده از سایت www.cuf.ac.ir وارد سیستم جامع دانشگاهی گلستان شوند و ثبت نام غیرحضوری خود را در تاریخ مشخص شده از سوی دانشگاه انجام دهند. بعد از آنکه فرایند ثبت نام غیر حضوری انجام شد داوطلبان موظف هستند تا برای ثبت نام حضوری نیز در تاریخ تعیین شده به دانشگاه حضور پیدا کنند.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در تاریخ تعیین شده حتما باید به دانشگاه مراجعه شود در غیر این صورت ثبت نام غیر حضوری منقضی خواهد شد و عدم حضور دانشجو به منزله انصراف از تحصیل خواهد بود.

 

آشنایی با شرایط و ضوابط اختصاصی ثبت نام مقطع ارشد

دانشجویانی که میخواهند برای کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند باید دارای شرایط خاصی باشند که داشتن آنها طبق قوانین آموزش و پرورش برای ثبت نام لازم و ضروریست. برخی از این شرایط به شرح زیر است:

 

 • هرکدام از داوطلبان برای ثبت نام باید دارای یک حکم کارگزینی باشند که بیان کننده استخدام رسمی یا قراردادی آنها می باشد مثلا افرادی مانند معلمان حق التدریس که حکم کارگزینی ندارند، اجازه انتخاب رشته به آنها داده نخواهد شد.
 • هر داوطلب باید قبل از ثبت نام باید اقدام به اخذ مجوز موافقت با ادامه تحصیل خود را از آموزش و پرورش شهر خود کند.
 • داوطلب اجازه تحصیل در هیچ دانگاه و یا مرکز عالی دیگری را ندارد.
 • داوطلب باید حداقل ۳ سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش داشته باشد.
 • دانشجویی که در حال تحصیل در سال آخر کارشناسی است، در صورتی که تا زمان ثبت نام کارشناسی ارشد فرهنگیان، تحصیل آنها به پایان نرسیده باشد، قبولی آنها بلا اثر خواهد بود.
 • اگر داوطلبی در سال های گذشته مدرک ارشد از دانشگاه ها و یا مراکز آموزشی دیگری داشته باشد، امکان قبولی و تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را نخواهند داشت.

با توجه به تمامی مطالبی که در این مقاله گفته شد باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد باید بتوانید اول از پس آزمون آن بر بیایید و کسب رتبه قبولی در کنکور ارشد نیاز به یک برنامه ریزی دقیق و مطالعه بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد دارد و از آنجایی که منابع زیادی در بازار برای تمامی رشته ها وجود دارد احتمال اینکه داوطلب دچار سردگمی در انتخاب این منابع شود، بهترین راه این است که از یک متخصص در این زمینه مشورت گرفته شود. متخصصان ما در ارشد تست آماده پاسخگویی به تمامی داوطلبان برای انتخاب بهترین منابع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف می باشند.

پیش از تهیه منابع آزمون کارشناسی ارشد تمامی رشته های گروه های آزمایشی می توانید از طریق شماره تماس  ۰۲۱۰۰۰۰۰۰۰۰ از سراسر کشور از ساعت ۹ صبح الی ۷ عصر با مشاوران ارشد تست در تماس باشید.

arshadtest

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید