آینده شغلی و بازار کار برای رشته گرایش های مدیریت

آینده شغلی ، بازار کار و درآمد برای رشته مدیریت

مدیریت یکی از رشته هایی است که با داشتن گرایش های مختلف، بسیار عالی و پر درآمد است. دانشجویان این رشته اگر در زمان تحصیل به خوبی مطالعه و تحقیق کرده و فرد کارآمدی باشند، هی زمانی بیکار نخواهد ماند. چرا که امروزه شرکت‌ها برای این که بتوانند در مقایسه با رقیبان، کالا یا خدمات را در زمانی کمتر، با هزینه پایین‌تر و کیفیت بالاتر به مشتریان تحویل دهند، نیاز به مدیرانی دارند که در کار خود دارای مهارت های لازم باشند و این امر مستلزم فعالیت صحیح در شرایط و حوزه های مختلف تصمیم گیری است. فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد مدیریت با گرایشهای متفاوت می‌توانند پس از اتمام تحصیلات، مسئولیتهای متفاوت مدیریتی را در سطوح مختلف سازمانی به عهده گیرند و با اتکاء به دانش و مهارتی که کسب نموده اند می تواند در طیف وسیعی از سازمانها مانند سازمان های تجاری، تولیدی، مالی ، بانک‌ها ، شرکت های بیمه، سازمانهای حسابرسی و موسساتی که با تجارت خارجی سر و کار دارند فعالیت نمایند. نتیجه آنکه آینده شغلی و بازار کار مدیریت برای داوطلبانی که در این رشته تحصیل می کنند بسیار عالی وجود دارد. نکته ای که در این میان باید به آن توجه داشته باشید آن است که در سال های اخیر دانشجویان بسیاری در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده اند که حتی برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد لیست بهترین منابع کنکور ارشد را نیز مطالعه کرده و همیشه از اخبار کارشناسی ارشد نیز مطلع بوده اند. همانطور که میدانید برای قبول شده در بهترین رتبه کارشناسی ارشد باید بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد را در در دسترس داشته باشید. داوطلبان میتوانند برای اطلاع از این منابع آزمون ارشد یا مشاوران ما در ارشد تست در تماس باشند. اما مهمترین مسئله در این میان آن است که پس از قبولی و در طی تحصیل باید تجربه نیز کسب کنند تا در پایان تحصیلات خود فقط اسم مدیریت را به دنبال خود نداشته باشند بلکه بسته به دانش و مهارت هایی است که در دوران تحصیل می آموزند تبدیل به یک مدیر قابل شده باشند.

 

پیش از تهیه منابع آزمون کارشناسی ارشد تمامی رشته های گروه های آزمایشی می توانید از طریق شماره تماس  ۰۲۱۰۰۰۰۰۰۰۰ از سراسر کشور از ساعت ۹ صبح الی ۷ عصر با مشاوران ارشد تست در تماس باشید.

 

به طور مثال در یک کارخانه کنتور سازی که روزانه ۷۰۰ کنتور با ۲۶ نفر تولید می‌کرد اکنون با حضور یک مدیرعامل توانا و آشنا با فن مدیریت ، روزانه ۱۰۵۰ کنتور با ۱۳ نفر در هر خط تولید ساخته می‌شود، همچنین ارزبری هر کنتور از ۱۲ دلار به ۹/۱ دلار کاهش یافته است.

 

چگونگی ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر

فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی مدیریت می‌تواند در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش‌های مختلف: بازرگانی داخلی، بازاریابی بین‌الملل، مالی، تحول بازاریابی و بیمه به تحصیل ادامه دهد. این گرایش‌ها در دانشگاه‌های داخل کشور ارایه می‌شود. در دوره دکتری نیز گرایش‌های: مدیریت منابع انسانی، پژوهش‌های عملیاتی رفتار سازمانی و… ارائه می‌شود. در دوره کارشناسی ارشد ۳۲ واحد و دوره دکتری ۴۵ واحد درس اختصاصی ارائه می‌شود.

 

وضعیت نیاز کشور به این رشته در حال حاضر

این یک موضوع بدیهی است که فارغ التحصیلان این رشته در مقاطع مختلف نباید انتظار داشته باشد که از همان بدو امر به‌عنوان مدیر یک شرکت یا کارخانه مشغول به کار گردند. زیرا که بخشی از مطالب و محتوای کلاس‌های مدیریت باید از محیط و سازمان‌های جامعه گرفته شود. بنابراین فارغ‌التحصیل این رشته در ابتدا باید به‌عنوان یک کارشناس در رده‌های پایین‌تر وارد بازار کار شده و سپس به مرور پله‌های ترقی را طی کند. در نتیجه می‌تواند گفت این فارغ التحصیلان در طیف وسیعی از شرکت‌ها و سازمانها مانند شرکت‌های تجاری، تولیدی، مالی، بانک‌ها، موسسه‌های بیمه، سازمانهای حسابرسی و موسساتی که با تجارت خارجی سر و کار دارند به‌عنوان مسئول تدارکات، کارگزینی، امور مالی، بازاریابی و… شغلی برای خود پیدا می کنند.

این فارغ‌التحصیلان گرایش مدیریت دولتی می‌توانند مشاغلی از قبیل: کارشناس اداری، امور کارکنان ، تشکیلات و روش‌ها، طبقه‌بندی مشاغل، حقوق و دستمزد، برنامه‌ریزی پرسنلی و نظایر آن و قبول مسئولیت در سمت مدیران سطوح میانی و سرپرستی واحدهای اداری و خدماتی وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های دولتی و شهرداری‌ها را بر عهده بگیرند

فارغ‌التحصیلان گرایش مدیریت بازرگانی می‌توانند در موسسه‌های بازرگانی، اموری مانند تدارکات، کارگزینی، امور مالی، و بازاریابی را به عهده بگیرند

این فارغ‌التحصیلان گرایش مدیریت صنعتی نیز توانایی آن را دارند که در قسمت‌های مدیریت تولید، اداره و حفاظت فنی و قسمت کنترل مرغوبیت کالا شغل و مسئولیتی را بر عهده بگیرند.

arshadtest

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید