ایجاد دوره میان‌رشته‌ای ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی

ایجاد دوره میان‌رشته‌ای “ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی” تصویب شد

به گزارش خبر گزاری ایسنا: در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس، راه‌اندازی دوره میان رشته‌ای “ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی” در مقطع کارشناسی ارشد به تصویب رسید.

به گزارش ایسنا، دکتر مینایی، مدیر دفتر برنامه‌ریزی، گسترش و بازنگری دانشگاه تربیت مدرس در این نشست، گزارشی اجمالی درباره راه‌اندازی دوره میان رشته‌ای ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه کرد و گفت: پیشنهاد دهنده راه‌اندازی این دوره دانشکده علوم پزشکی، گروه سم شناسی (با همکاری سایر گروه‌های آموزشی مرتبط) است.

وی در ادامه در خصوص اعضای هیأت علمی مدرس رشته، رشته‌های دایر در گروه، امکانات گروه، وضعیت برنامه درسی مصوب رشته، سابقه رشته در دانشگاه تربیت مدرس، سابقه رشته در سایر دانشگاه‌ها، طرح موضوع در کمیسیون برنامه‌ریزی جامع آموزشی و شورای آموزشی مطالبی توضیحاتی را ارائه داد.

در ادامه دکتر محسن رضایی، مسئول کارگروه راه‌اندازی رشته، وجود دریا و منابع ارزشمند آبی در کشور، اهمیت و نقش داروها و ترکیبات طبیعی با منشاء دریایی در درمان بیماری‌ها و طب سنتی و سرعت تحول در ‌آن،‌ زندگی بیش از ۶۰ درصد تنوع زیستی موجودات عالم در دریاها به عنوان ذخایر زیستی و قابل شناسایی و استخراج و تبدیل به فرآورده‌های با ارزش افزوده را به عنوان برخی از دلایل توجیهی راه‌اندازی رشته برشمرد.

وی گفت: هدف، تربیت متخصصین و فارغ‌التحصیلانی است که ضمن شناسایی منابع و ذخایر دریایی قادر باشند با استفاده از علوم جدید بویژه زیست فناوری نسبت به تولید ترکیبات دارویی و طبیعی دریایی فعالیت کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ادامه پس از بررسی موضوع از سوی اعضای شورا،‌ راه‌اندازی دوره میان رشته‌ای ترکیبات طبیعی و دارویی دریایی در مقطع کارشناسی ارشد با اکثریت آرا به تصویب رسید.

منبع : https://www.isna.ir/

arshadtest

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید