به تعویق افتادن کنکور کارشناسی ارشد ٩٩ وزارت بهداشت

تعویق کنکور کارشناسی ارشد ٩٩ وزارت بهداشت

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ٩٩ رشته‌های گروه پزشکی به ۲۳ و ۲۴ مردادماه تغییر کرد.

به گزارش مفدا، دکتر حمید اکبری با بیان این مطلب اظهار کرد: دومین جلسه معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد و موضوعات مهم همه دانشگاه‌های علوم پزشکی نظیر مسائل ترم تحصیلی جاری و روند آموزش در دانشگاه‌ها، وضعیت آموزش‌های مجازی و نحوه ارتقای آن، بررسی امور قابل تفویض به دانشگاه‌های علوم پزشکی در شرایط فعلی و در نهایت زمان و نحوه برگزاری آزمون‌های رشته‌های علوم پزشکی در سال جاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی به آخرین تصمیم وزارت بهداشت در خصوص زمان برگزاری آزمون‌های علوم پزشکی در سال جاری اشاره کرد و گفت: با توجه به همه گیری کروناویروس و لغو آزمون‌های علوم پزشکی در ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت سال ۹۹، زمان جدید آزمون‌ها در جلسه امروز مطرح و در خصوص آن تصمیم گیری شد.

به گفته اکبری، مقرر شد آزمون دستیاری تخصصی پزشکی روز ۵ تیرماه ۹۹ برگزار شود و آزمون غربالگری المپیاد علوم پزشکی به صورت الکترونیک نیز روز ۶ تیرماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: آزمون فلوشیپ در روز ۹ مرداد برگزار می‌شود و همزمان با آن، آزمون ملی دندانپزشکی به صورت الکترونیکی و در روز ۹ مرداد، آزمون ارتقاء و ارزشیابی داروسازی نیز بصورت الکترونیک در ۹ مرداد برگزار خواهد شد.

به گفته وی، آزمون دستیاری تخصصی دندانپزشکی نیز در ۱۶ مردادماه بصورت الکترونیک برگزار خواهدشد. همچنین آزمون پذیرش دکتری تخصصی علوم پزشکی نیز به صورت الکترونیک و در روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۷ تیرماه ۹۹ برگزار خواهد شد.

اکبری در گفت وگو باایسنا با تاکید بر اینکه زمان برگزاری آزمون ارشد پزشکی نیز تغییر کرده‌است، افزود: آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در روزهای ۲۳ و ۲۴ مردادماه ۹۹ برگزار می‌شود.

به گفته وی، آزمون‌های پیش کارورزی و علوم پایه پزشکی نیز در صبح و عصر روز ۲۰ شهریور ۹۹ برگزار خواهند شد.

اکبری تاکید کرد: آزمون‌های جامع داروسازی و علوم پایه دندانپزشکی به صورت الکترونیک در روز ۲۱ شهریورماه برگزار می‌شود. همچنین آزمون دانشنامه بورد و گواهینامه تخصصی بالینی پزشکی در روزهای ۲۶، ۲۷ و ۲۸ شهریورماه ۹۹به صورت الکترونیک و همزمان برگزار می‌شود.

به گفته وی، آزمون دانشنامه (بورد) فوق تخصصی بالینی پزشکی در ۲۹ شهریورماه ۹۹ به شیوه الکترونیک برگزار خواهد شد و آزمون دانشنامه (بورد) تخصصی بالینی دندانپزشکی نیز در ۲۱ مهرماه ۹۹ برگزار می‌شود.

arshadtest

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید