میزان تاثیرگذاری معدل و سوابق تحصیلی در آزمون کارشناسی ارشد

چگونگی تاثیرگذاری معدل در کنکور ارشد

بسیاری از علاقمندان به ادامه تحصیل در مقطع ارشد برای اینکه خود را برای کنکور ارشد آماده کنند راه های بسیار زیادی را امتحان میکنند اما بهترین روش آن داشتن یک برنامه ریزی منظم درسی برای مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد است که نقش بسیار زیادی در کسب رتبه قبولی در این آزمون مهم را دارد. تعداد بسیار زیادی از داوطلبان نیز برای کوتاه کردن این مسیر برای خود سعی دارند همیشه از اخبار کارشناسی ارشد مطلع باشند. برخی نیز سعی میکنند در این راه از افراد متخصص راهنمایی و مشورت بگیرند تا با استفاده از تجربیات آنها، بهترین اطلاعات را کسب کنند. مشاوران ما در ارشد تست همراه شما هستند تا با در میان گذاشتن تجربیات خود با شما، شما را در این مسیر کمک و یاری رسانند.  در این میان سوالات متعددی ذهن داوطلبان را به خود مشغول می کند که یکی از آنها میزان تاثیرگذاری معدل کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد است. با افزایش تعداد متقاضیان برای مقطع تحصیلات تکمیلی ، داوطلبان به دنبال راه حل های ممکن برای کسب موفقیت در این آزمون هستند. یکی از عوامل تاثیر گذار بر نتایج نهایی داوطلبان ، معدل می باشد. در این مقاله ما میخواهیم به میزان و نحوه تاثیرگذاری معدل در مقطع ارشد بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

پیش از تهیه منابع آزمون کارشناسی ارشد تمامی رشته های گروه های آزمایشی می توانید از طریق شماره تماس  ۰۲۱۰۰۰۰۰۰۰۰ از سراسر کشور از ساعت ۹ صبح الی ۷ عصر با مشاوران ارشد تست در تماس باشید.

 

لازم به ذکر است که بدانید گزینش نهایی در تمامی رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد بر اساس ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده ، صورت می گیرد. پس نباید از معدل خود غافل بمانید و برای آن اهمیت ویژه ای قائل باشید.

توجه به این نکته مهم و ضروری است که داوطلبانی که اقدام به ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد میکنند گزینش نهایی آن ها بر اساس نمره کل اکتسابی از آزمون کارشناسی ارشد و معدل کل مقطع کارشناسی انجام می گیرد. با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور ، نمره آزمون ۸۰ درصد و معدل داوطلبان به میزان ۲۰ درصد در پذیرش نهایی اثر خواهد داشت. نکته مهمی که باید آن را در نظر داشته باشید این است که به دلیل تفاوت هایی که بین سطح علمی دانشگاه ها وجود دارد، معدل متقاضیان بر اساس رشته ، دانشگاه و نمره علمی کسب شده از آزمون به عنوان “معدل موثر” در کارنامه کنکور کارشناسی ارشد درج شده است.از آنجایی که معدل کارشناسی از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که سازمان سنجش برای ویرایش آن دو مرحله فرصت قرار داده است، در نتیجه باید در زمان ثبت نام برای وارد کردن معدل خود دقت بالایی داشته باشید که نیاز به ویرایش نداشته باشد.

 

چگونگی محاسبه معدل موثر در آزمون ارشد ۹۹

همانطور که گفته شد باید به این موضوع توجه داشته باشید که سطح علمی دانشگاه ها با هم بسیار متفاوت است در نتیجه برای هر کدام ظرایب خاصی در نظر گرفته شده است به این معنی که ظرایب دانشگاه هایی که سطح علمی بالاتری دارند بسیار متفاوت تر است. در این میان نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که میزان تاثیر گذاری معدل در رتبه قبولی کسب شده توسط داوطلب نیز متفاوت است برای مثال فردی که رتبه قبولی بالایی در آزمون کسب میکند تاثیرگذاری معدل کارشناسی او در قبولی ارشد پایین تر است. داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۸ فارغ التحصیل می شوند میانگین نمرات آن ها تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۹۸ که در فرم ثبت نام درج شده است ، تاثیر داده خواهد شد. داوطلبان باید توجه داشته باشند که زمانی که برای ثبت نام در دانشگاهی قبول شده اند، اقدام میکنند باید به همراه سایر مدارک ثبت نامی، اصل مدرکی که معدل مندرج در این کارنامه را تایید نماید را نیز به همراه داشته باشند در صورت هرگونه مغایرت، مطابق با قانون با آنها برخورد خواهید شد.

 

نکاتی مهم در خصوص معدل متقاضیان

با توجه به اینکه سوابق تحصیلی از جمله معدل کارشناسی در نتیجه آزمون ارشد تاثیر بسیار زیادی دارد، در صورت وجود هرگونه اشتباه در کارنامه داوطلبان، فرد مورد نظر باید برای ویرایش این اشتباهات قبل از ورود به جلسه کنکور  نماید. به هر حال این یکی از مهم ترین دلایلی است که در صورت وجود ، داوطلبان می توانند نسبت به آن ها اعتراض نمایند. ثبت تمامی اعتراضات به نتایج کنکور کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد لذا از مراجعه حضوری به سازمان سنجش خودداری نمایید.

کنکور کارشناسی ارشد یکی از مهمترین کنکور هایی است که دانشجویان در آن شرکت میکنند و از طرفی تعداد بسیار زیادی متقاضی و شرکت کننده برای این آزمون وجود دارد در نتیجه با توجه به تعداد زیاد رقبا در این آزمون، هر یک از داوطلبان باید برای موفقیت در این آزمون و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مختلف، نکات بالا را جدی بگیرند و بدون هیچ گونه استرسی وارد جلسه آزمون شوند.

arshadtest

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید