تکمیل ظرفیت دانشگاه برای دانشجویان کارشناسی ارشد

چگونگی تکمیل ظرفیت داتنشگاه ها برای کنکور کارشناسی ارشد سراسری

پیش از آزمون ارشد تمامی تمرکز دانشجویان برای قبولی در این آزمون است و همیشه به دنبال لیست بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد هستند و توجه به اینکه ظرفیت کدام دانشگاه ها چقدر است ، خیلی کم است. اینکه شما قبل از کنکور بتوانید منابع کنکور کارشناسی ارشد را درست انتخاب کنید بسیار مهم وقابل توجه است . زیرا که با توجه به ظرایب دروس میتوانید در رشته و گرایش مورد نظر رتبه بهتری را کسب کنید. در این مقاله میخواهیم به چگونگی تکمیل ظرفیت دانشگاه ها کارشناسی ارشد در برخی رشته ها بپردازیم. در زمان انتخاب رشته ، ظریفت دانشگاه ها در برخی رشته ها تکمیل نمیشود و همین باعث میشود زمانی را برای تکمیل ظرفیت صندلی های خالی تعیین کنند. طبق روال هرساله تمامی دانشگاه های دولتی روزانه و شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی، مجازی و خودگردان در صورتی که در برخی رشته محل ها ظرفیت خالی داشته باشند اقدام به تکمیل ظرفیت در آن رشته محل خواهند کرد. در حقیقت این مرحله فرصت استثنایی برای انتخاب رشته مجدد داوطلبان به شمار می رود که باید این فرصت طلایی  استفاده بهینه کنند. لازم به ذکر است که تعداد انتخاب ها در مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری نسبت به مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری کمتر است و هر داوطلب فقط می تواند ۲۰ رشته محل را انتخاب نماید.

 

پیش از تهیه منابع آزمون کارشناسی ارشد تمامی رشته های گروه های آزمایشی می توانید از طریق شماره تماس  ۰۲۱۰۰۰۰۰۰۰۰ از سراسر کشور از ساعت ۹ صبح الی ۷ عصر با مشاوران ارشد تست در تماس باشید.

 

زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری

اولین کاری که دانشگاه ها بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد انجام میدهند، قطعا تکمیل ظرفیت در رشته هایی است که هنوز ظرفیت پذیرش دارند. معمولا هر سال دو هفته تا یک ماه پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد یعنی حدودا از اواخر شهریور تا اوایل مهر ماه دانشگاه ها زمانی را برای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری در رشته های دارای ظرفیت پذیرش، اختصاص میدهند.

اگر بخواهیم واقع بینانه به این قضیه نگاهی بیندازیم، تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری یک فرصت غیر قابل گذشت و چشم پوشی می باشد که داوطلبان می بایست برای شرکت در تکمیل ظرفیت در زمان مقرر دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد دانلود کنند و پس از آن برای ثبت نام تکمیل ظرفیت خود اقدام نمایند.

 

تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دانشجویان دارای شرایط

داوطلبانی که دارای شرایطی مانند اینکه در کنکور سراسری کارشناسی ارشد شرکت کرده باشند و حتی آنهایی که در زمان اعلام نتایج نهایی ارشد ۹۸ مجاز به انتخاب رشته نشده باشند می توانند در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد در رشته محل های روزانه اقدام نمایند. بنابراین تنها شرط ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت در کنکور و صدور کارنامه اولیه می باشد و حتی دانشجویانی که در مرحله اول نتوانستند برای انتخاب رشته اقدام کنند نیز می توانند در زمان تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد ۹۸  ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است که بدانید هر سال دانشگاه ها در رشته هایی که تکمیل ظرفیت نشده اند اقدام به تکمیل ظرفیت می کنند یعنی به احتمال زیاد هر سال این رشته ها به دلیل تقاضا یا عدم تقاضای داوطلبین تغییر می کنند.

 

تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سراسری و نحوه ثبت نام

با ورود به حساب شخصی تان در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور و وارد کردن اطلاعات شخصی کنکور سراسری کارشناسی ارشد و بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنید می توانید در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری شرکت نمایید. قبل از اقدام به ثبت نام دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری کارشناسی ارشد را از سایت سازمان سنجش دریافت و مطالعه کنید و سپس در رشته محل های مندرج در دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری، اقدام به ثبت نام در تکمیل ظرفیت نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد عضو شبکه های اجتماعی ارشد تست شوید و برای مشاوره انتخاب رشته ارشد میتوانید با مشاوران ارشد تست در تماس باشید.

 

زمان و نحوه اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری

به مانند هر سال اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ۹۸ در اواسط یا اواخر مهر ماه انجام میشود که اگر دانشگاهی امکان ثبت نام از پذیرفته شدگان در ورودی مهر را داشته باشد از پذیرفته شدگان ثبت نام به عمل می آورد در غیر این صورت از داوطلبان برای ورودی بهمن ثبت نام خواهند کرد. چند روش برای مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد در سایت سازمان سنجش وجود دارد .این امکان نیز وجود دارد که به دلیل اشتباهات تایپی در اسم هایی که به دو فرم نوشته می شوند و یا پسوند نام های خانوادگی با عدم نمایش نتایج کارشناسی ارشد سراسری روبرو شوید.

 

arshadtest

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید