دوره تحصیل کارشناسی ارشد و چگونگی تمدید سنوات

طول دوره و تمدید سنوات کارشناسی ارشد

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد برای قبولی در این آزمون و کسب بهترین رتبه باید بهترین منابع آزمون ارشد را مطالعه کنند و اخبار کارشناسی ارشد را نیز دنبال کنند. برای اطلاع از لیست بهترین منابع کنکور ارشد می توانید به کارشناسان و مشاوران ما در ارشد تست در تماس باشید تا با مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد زا قبولی خود در این آزمون مطمئن باشید. در این مقاله به شرح طول دوره و چگونگی تمدید سنوات دانشجویان کارشناسی ارشد می پردازیم. طول دوره کارشناسی ارشد حداکثر ۲ سال است که شامل ۴ نیمسال تحصیلی می باشد. حداقل طول دوره به هر حال کمتر از سه نیمسال نخواهد بود.

 

پیش از تهیه منابع آزمون کارشناسی ارشد تمامی رشته های گروه های آزمایشی می توانید از طریق شماره تماس  ۰۲۱۶۶۹۸۹۲۴۸ از سراسر کشور از ساعت ۹ صبح الی ۷ عصر با مشاوران ارشد تست در تماس باشید.

 

احتراماً پیرو نامه شماره ۵۲۹۹۱۸۵ مورخ ۱۵/۱/۱۳۹۵به پیوست جدول سنوات تحصیلی دانشجویان دوره روزانه / نوبت دوم / شهریه پرداز مقاطع مختلف تحصیلی ارسال می گردد .

شامل موارد زیر است:

 • برای دانشجویان که در دوره روزانه تحصیل میکنند، هزینه تمدید سنوات تحصیلی بعد از به اتمام رسیدن دوره تحصیلی و به شرط تایید شدن از سمت کمیسیون بررسی موارد خاص دانشگاه و بر اساس تعرفه مصوب مربوط اخذ می گردد.
 •  برای دانشجویان دوره نوبت دوم / شهریه پرداز و مجازی طبق مقررات برای ثبت نام در نیمسال های اضافی باید شهریه مربوط پرداخت گردد .
 • برای افرادی که جزو دانشجویان شاهد و ایثارگر دوره روزانه هستند تمدید سنوات اضافی در هر مقطع طبق آیین نامه تسهیلات آموزشی وزارتخانه بدون هزینه و با مجوز کمیسیون بررسی موارد خاص دانشگاه انجام می پذیرد . این در شرایطی است که هیچ مشکلی برای ادامه آموزش نداشته باشند.
 • موضوع تمدید سنوات نهم و دهم مقطع کارشناسی پیوسته برای دانشجویان ورودی آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ و پس از آن و همچنین موضوع تمدید سنوات دهم و یازدهم دوره دکتری تخصصی ( Ph.D ) برای ورودی های سال ۱۳۹۵ در جلسه مورخ  ۱۵/۱/۱۳۹۶ شورای آموزشی دانشگاه مطرح و به شرح ذیل به تصویب رسید و مقرر گردید ؛ موضوع برای اخذ مجوز، برای هیات رئیسه محترم دانشگاه ارسال شود . 

 

۱: مقطع کارشناسی ارشد پیوسته دوره روزانه

 

 • برای رشته های پردیس هنرهای زیبا با توجه به دارا بودن پایان نامه و سرفصل دروس و محدودیت ارائه واحد ها در طول دوره تحصیلی و برنامه هایی که اجرای دوره آنها نه نیمسال تعریف شده است تاییدیه بدون هزینه بودن نیمسال های نهم و دهم گرفته شده است
 • برای کلیه رشته ها در سایر پردیس ها و دانشکده ها نیمسال نهم بدون هزینه می باشد
 • نیمسال دهم با اخذ هزینه تعریف شده است

 

۲: مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دوره روزانه 

 طبق روال معمول برای سایر ورودی ها برای نیمسال پنجم بدون اخذ هزینه – تمدید سنوات ششم با پرداخت هزینه خواهد بود که مطابق با تعرفه مربوط به زمان اجرا تایید سنوات می باشد.

 

۳: مقطع دکتری تخصصی (Ph.D  ) دوره روزانه 

 • برای این مقطع نیمسال دهم بدون اخذ هزینه در نظر گرفته شده
 •  نیمسال یازدهم با پرداخت هزینه همراه می باشد

 

۴: برای دانشجویان دوره روزانه، نوبت دوم ، مجازی و شهریه پرداز

 • درخواست تمدید سنوات پس از پایان سنوات مجاز و در نیمسال های بعدی  بر اساس تعرفه مصوب هیات محترم امناء تعیین و از دانشجویان اخذ می گردد

 

نکته قابل توجه آن که در موارد استثنائی افزایش طول مدت دوره با تشخیص شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه مجاز است. در هر صورت مدت دوره نباید از ۳ سال (برای ورودی‌های ۹۲ به بعد دو و نیم سال) بیشتر شود.

داوطلبانی که متقاضی تمدید سنوات هستند باید قبل از آغاز ترم مورد تقاضا، فرم تمدید سنوات را تکمیل و جهت بررسی در شورا، به دفتر معاونت تحصیلات تکمیلی دانشکده تحویل دهند. برای اینکه زمان کافی برای رسیدگی به اینچنین درخواست هایی، بادی آنها را قبل از پایان بازه انتخاب واحد به تایید شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده رسیده باشد؛ در غیر این صورت دانشجو اجازه انتخاب واحد را نخواهد داشت.

arshadtest

دیدگاه کاربران ...

 1. توسط محمد نظام

  ممنون ، مطلب کاملا جامع و مانع بود و تمام سوالات و موارد گنگ برای من برطرف شد.

 2. لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید