همه چیز درباره شرکت در آزمون ارشد پرستاری

آزمون کارشناسی ارشد پرستاری

رشته پرستاری یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی است و همیشه شاهد آن بوده ایم که رقابت برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد پرستاری و مقاطع بالاتر در این رشته بسیار زیاد است و همین مسئله باعث شده داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد پرستاری هم زمان با مطالعه بهترین منابع آزمون ارشد و اطلاع از اخبار کارشناسی ارشد، همواره به دنبال جزئی ترین مسائل مربوط به رشته پرستاری هستند تا قبولی خود را در آزمون ارشد پرستاری وزارت بهداشت با بالاترین رتبه  تضمین نمایند و یکی از مسائلی که فکر داوطلبان را به خود مشغول کرده این است که آیا هر سال منابع کنکور کارشناسی ارشد تغییر میکند یا میتوانند همان منابع کارشناسی ارشد سال های پیش را مطالعه کنند. بهترین گرایش کارشناسی ارشد پرستاری چیست؟ برای آمادگی در آزمون ارشد پرستاری چه کتاب هایی را باید بخوانند؟ این قبیل سوالات و جزئیات دیگری که برای هر یک از داوطلبان این رشته محبوب نیاز است و باعث نگرانی آنها شده است را سعی داریم در این مقاله به اطلاع برسانیم تا با خیال راحت تری خود را برای این آزمون دشوار آماده کنند. با ما همراه باشید.

 

پیش از تهیه منابع آزمون کارشناسی ارشد تمامی رشته های گروه های آزمایشی می توانید از طریق شماره تماس  ۰۲۱۶۶۹۸۹۲۴۸ از سراسر کشور از ساعت ۹ صبح الی ۷ عصر با مشاوران ارشد تست در تماس باشید.

 

اطلاع از زمان ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد پرستاری

طبق سال های گذشته زمان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در هفته دوم اسفند ماه و یا اوایل بهمن ماه می باشد و داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت را دارند با تهیه مدارک لازم برای ثبت نام و مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می توانند مراحل ثبت نام خود را انجام دهند. زمان برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت برای کلیه رشته ها معمولا در تیرماه بوده و متقاضیان قبل از حضور در جلسه آزمون باید اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد وزارت بهداشت خود نمایند.

 

اطلاع از زمان اعلام نتایج آزمون 

مهمترین مسئله ای که پس از ثبت نام و شرکت در آزمون ارشد پرستاری برای داوطلبان رشته پرستاری اهمیت ویژه ای دارد، دریافت نتایج اولیه آزمون ارشد علوم پزشکی، انتخاب رشته و در نهایت دریافت نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد. داوطلبان بعد از شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت در تیرماه، نتایج اولیه آزمون ارشد علوم پزشکی خود را یک ماه بعد در مرداد ماه با مراجعه به مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور دریافت خواهند کرد، پس از دریافت نتایج اولیه آزمون وزارت بهداشت نوبت به انتخاب رشته محل / دانشگاه وزارت بهداشت می رسد، حساسیت این مسئله در این مرحله به دلیل ظرفیت کم پذیرش و حساسیت موضوع انتخاب رشته / محل دانشگاه های وزارت بهداشت، بخصوص برای رشته ارشد پرستاری داوطلبان بسیار زیاد است که می توانند از مشاوران مجرب  برای انتخاب درست دانشگاه خود از طریق ارتباط با ارشد تست استفاده نمایند، چرا که در برخی موارد با توجه به قبولی داوطلب در رشته های روزانه، به دلیل انتخاب و چیدمان نادرست هنگام وارد کردن کد رشته / محل، داوطلب در دانشگاه دلخواه خود ممکن است قبول نشود. در نتیجه داشتن یک مشاوره خوب و عالی قبل از انتخاب رشته کمک بزرگی برای داوطلبان محسوب می شود. اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت برای رشته های علوم پزشکی و رشته ارشد پرستاری در اواخر شهریور ماه می باشد و داوطلبان در صورت قبولی با تهیه مدارک لازم برای ثبت نام پذیرفته شدگان می توانند اقدام به ثبت نام خود در دانشگاه نمایند.

 

آشنایی با مدارک و رشته های مجاز برای شرکت در آزمون 

یکی دیگر از مسائلی که داوطلبان شرکت در آزمون ارشد پرستاری با آن مواجه هستند آن است که چه رشته هایی مجاز به شرکت در آزمون ارشد پرستاری هستند و یا مدرک کارشناسی چه رشته میتوانند در آزمون کارشناسی ارشد پرستاری شرکت کنند؟ داوطلبان با مدرک کارشناسی پرستاری می توانند برای مقطع ارشد در رشته های: روان پرستاری، پرستاری داخلی- جراحی، پرستاری سلامت جامعه، پرستاری کودکان، پرستاری نظامی، پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان، پرستاری توانبخشی، پرستاری اورژانس، پرستاری مراقبت های ویژه، پرستاری سالمندی، مدیریت پرستاری شرکت نمایند.

در صورتی که متقاضی شرکت در گرایش های رشته ارشد پرستاری هستید، برای تهیه رفرنس های معرفی شده توسط وزارت بهداشت می توانید از منابع آزمون کارشناسی ارشد پرستاری که توسط مشاوران ارشد تست گردآوری شده استفاده کنند تا با کسب بالاترین رتبه قبولی، وارد مقطع ارشد پرستاری شوند.

 

معرفی دانشگاه های پذیرنده رشته ارشد پرستاری و اطلاع از ظرفیت پذیرش 

یکی از دلایلی که باعث متغییر بودن ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته پرستاری شده است تعدد گرایش های این رشته است. پس آنچه که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند، اطلاع از آخرین ظرفیت پذیرش و شرایط قبولی در دانشگاه در هنگام انتخاب رشته و محل تحصیل می باشد.

 

داشتن چه رتبه ای در آزمون برای تحصیل در گرایش های پرستاری نیاز است؟

یکی از با اهمیت ترین نیاز های داوطلبان رشته پرستاری این است که بدانند با کسب چه رتبه ای در آزمون ارشد می توانند در دانشگاه روزانه و یا شهریه پرداز قبول شوند؟  آنچه که می توانیم به داوطلبان در رابطه با رتبه لازم برای قبولی در رشته ارشد پرستاری اعلام کنیم کسب رتبه ۱ تا ۱۰۰۰ بوده و این رتبه بر اساس ظرفیت پذیرش دانشگاهها هر ساله تغییر می کند و برای آنکه شانس قبولی بالاتری داشته باشند باید حتما در انتخاب رشته و محل تحصیل خود دقت لازم را داشته باشند.

 

معرفی گرایش های پرستاری که دارای شرط دو سال سابقه کاری بالینی

تمام داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ارشد پرستاری را دارند لازم است که بدانند بعضی از گرایش های این رشته نیاز به داشتن دو سال سابقه کار بالینی دارند که این رشته ها شامل: رشته های مراقبت های ویژه نوزادان، مراقبت ویژه، پرستاری اورژانس می باشد.

با اهمیت ترین مسئله و سوالی که برای داوطلبان رشته پرستاری وجود دارد این است که کدام گرایش های ارشد پرستاری بهتر و رقابت در کدام رشته های ارشد پرستاری بیشتر است و دلیل آن چیست؟

رشته های داخلی- جراحی، پرستاری کودکان، مراقبت های ویژه، جز رشته های پرمتقاضی برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد و دلیل آن هم وجود بازار کار و موقعیت های شغلی بسیار زیاد آن هاست.

 

arshadtest

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید