پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد اهواز

پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد در دانشگاه شهید چمران اهواز

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز از پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبرداد.

علیرضا جلیلی‌فر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: معمولا هر ساله از اسفند ماه روند جذب دانشجو بدون آزمون (استعدادهای درخشان) در مقطع کارشناسی ارشد آغاز می‌شود که مطابق با آیین‌نامه جذب دانشجو بر اساس ظرفیت‌های بدون آزمون مشخص می‌شود.

وی افزود: دانشجویان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سامانه استعدادهای درخشان به نشانی derakhshan.scu.ac.ir مراجعه و شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو بدون آزمون را مطالعه کنند. درصورتی که واجد شرایط پذیرش بدون آزمون بودند، حتما شرکت کنند. معمولا دانشجویان رتبه اول و دوم هر رشته نسبت به ورودی خود، واجد شرایط در جذب دانشجو کارشناسی ارشد بدون آزمون هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه ما از دانشگاه‌های دیگر نیز مایل به جذب دانشجو بدون آزمون هستیم، گفت: مهلت ثبت نام معمولا تا پایان اسفند ادامه دارد. تا اردیبهشت پرونده دانشجویانی که درخواست داده‌اند، بررسی و پس از آن آمار به سازمان سنجش ارسال می‌شود.

جلیلی‌فر در پایان بیان کرد: تقریبا حدود ۲۰ درصد از کل دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه شهید چمران اهواز، بدون آزمون (استعدادهای درخشان) پذیرفته می‌شوند.

منبع: https://www.isna.ir/

arshadtest

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید