پذیرش دانشجوی ارشد در دانشگاه تربیت مدرس

جزئیات پذیرش دانشجوی ارشد در دانشگاه تربیت مدرس

شرایط و جزئیات درخواست پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در دوره های کارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد.

به گزارش ایسنا، دانشگاه تربیت مدرس به منظور فراهم نمودن زمینه جذب برگزیدگان علمی مقطع کارشناسی دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی کشور، به استناد آیین نامه ها و بخشنامه های “پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری” و “شیوه نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان مصوب شورای دانشگاه”، نسبت به پذیرش برگزیدگان علمی واجد شرایط اختصاصی و عمومی در دوره های کارشناسی ارشد اقدام می کند.

پذیرش داوطلبان در این دوره به دو صورت انجام می شود: گروه اول برگزیدگان رتبه های اول تا پنجم المپیادهای علمی – دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد می توانند در دوره کارشناسی ارشد ثبت نام کنند.

گروه دوم داوطلبانی که پس از ۶ نیم‌سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی با حداقل معدل ۱۵ ،جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود ) باشند می توانند نسبت به ثبت نام در دوره فوق اقدام کنند.

دارا بودن مدرک کارشناسی پیوسته دوره روزانه از دانشگاه های دولتی معتبر مراکز استان و متناسب بودن رشته تحصیلی دوره کارشناسی با رشته تحصیلی مورد تقاضا به تشخیص و تایید دانشگاه از دیگر شرایط ثبت نام است.

همچنین دانشجویان و دانش آموختگان دوره روزانه سایر دانشگاه های دولتی، دانشکده های وابسته به دانشگاه های مراکز استان ها که در سایر شهرستان ها قرار دارند، دوره های نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، یادگیری الکترونیکی و پردیس دانشگاهی دانشگاه های دولتی و همچنین کلیه دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های آزاد اسلامی، علمی کاربردی، پیام نور، آموزشکده های فنی و حرفه ای، مراکز تربیت دبیر و تربیت معلم و سایر موسسات و دانشگاه های غیردولتی و غیرانتفاعی مجاز به ثبت نام نمی‌باشند.

داوطلبان در صورت واجد شرایط بودن، حداکثر تا پایان روز یکشنبه ۱۵ دی‌ماه ۹۸ نسبت به ثبت نام الکترونیکی از طریق سامانه جامع آموزشی دانشگاه تربیت مدرس اقدام کنند.

منبع:  https://www.isna.ir/

arshadtest

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید